Elektrownie słoneczne

Nasza firma zajmuje się doradztwem, projektowaniem i wykonawstwem elektrowni słonecznych. Aby jednak zdecydować się na takie rozwiązanie, warto dowiedzieć się dokładnie, czym są tego rodzaju instalacje i jakie korzyści są z nimi związane.

Co to jest elektrownia słoneczna?

Elektrownie słoneczne nazwać można również farmami fotowoltaicznymi, ze względu na duże powierzchnie, które zajmują poszczególne moduły. Konstrukcje te są alternatywą dla tradycyjnych metod pozyskiwania prądu. Opisywane przez nas rozwiązanie korzysta z naturalnego źródła energii, jakim jest słońce i ciepło przez nie wytwarzane.

Opis działania

Elektrownia słoneczna jest konstrukcją, która pobiera ciepło z promieni słonecznych, a następnie przekształca je na energię elektryczną. Ilość wyprodukowanego prądu zależy najczęściej od powierzchni baterii fotowoltaicznych, pobierających ciepło z padających na nie promieni.

Budowa elektrowni słonecznej

Farmy fotowoltaiczne są instalacjami z reguły stosunkowo prostymi. Składają się z kilku elementów, którymi są:
– moduły słoneczne, zwane również bateriami – mono- lub polikrystaliczne,
– inwertery – przekształcają ładunki pobrane z baterii na energię elektryczną,
– przewody łączące poszczególne elementy, a także akcesoria umożliwiające sprawny montaż.

Korzyści płynące z inwestycji

W dzisiejszych czasach tego rodzaju technologie zyskują coraz większą popularność, ponieważ koszty instalacji zwracają się już w kilka lat. Baterie fotowoltaiczne zakłada się bardzo często w domach jednorodzinnych lub budynkach firmowych. Przyczyniają się one bowiem do znacznych oszczędności w zakresie czerpania energii elektrycznej. Elektrownie słoneczne mogą być też pomocne w mniejszych miejscowościach. Stanowią wówczas alternatywę do zasilania wielu urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak np. instalacje centralnego ogrzewania.

Założenie farmy fotowoltaicznej jest także rozwiązaniem ekologicznym. Taki sposób pozyskiwania energii przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla, ponieważ podczas wytwarzania prądu nie generuje żadnych szkodliwych związków, takich jak chociażby gazy cieplarniane.

Co robimy?

Wykonujemy mikroinstalacje o mocy do 40 KW, a także realizujemy duże zlecenia dla inwestorów budujących farmy fotowoltaiczne oraz przemysłowe elektrownie słoneczne. Dysponując odpowiednim zapleczem technicznym oraz kadrą wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, jesteśmy w stanie realizować zadania od A do Z, czyli od projektu do montażu rozwiązań.

Dobieramy odpowiednie komponenty, dostosowujemy rozwiązania i parametry systemu do potrzeb Klienta, a także działamy w oparciu o najnowsze technologie. Dzięki temu nasze instalacje fotowoltaiczne posiadają wysoką sprawność, są trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat etapów naszych działań zachęcamy do zapoznania się z poniższą ofertą albo kontaktu.

Dotacje

Fotowoltaika rozwija się w naszym kraju bardzo szybko, dlatego inwestorzy mogą liczyć na wsparcie finansowe – zarówno krajowe, jak i europejskie. Pomożemy Państwu w uzyskaniu dotacji i przekażemy Wam pełną wiedzę na temat programów, takich jak Mój Prąd i Czyste Powietrze.

Odkryj najlepszą ofertę dla siebie

Mikroinstalacje

Mikroinstalacja – instalacja odnawialnego źródła energii o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 40 kW, przyłączonej do…

Farmy fotowoltaiczne

Elektrownia słoneczna – System fotowoltaiczny zorientowany na masową produkcję i dystrybucję energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznej…

Przemysłowe elektrownie słoneczne

Przemysłowe elektrownie słoneczne – instalacja odnawialnego źródła energii, która nastawiona jest na produkcję energii i znajduje się na dachach budynków.

Interesuje Cię elektrownia słoneczna?