Złoty Medal grupy MTP 2022 to ukłon w stronę innowacyjności

Złoty Medal to uznanie dla firm za ich innowacyjność. Nagrody jakie są przyznawane konkretnie dotyczą innowacyjności produktów. W każdej branży są wskazywane firmy, które zasłużą na ten tytuł najbadziej. W tym konkursie najważniejsze jest to, na ile dany produkt wyróżnia się swoimi unikalnymi cechami na tle innych, jakie ma zalety związane z jakością i technologią. Komisja konkursowa to sami eksperci, którzy posiadają ogromną wiedzę w wybranej dziedzinie i są praktykami w swoim zawodzie. Często są to profesorowie wyższych uczelni, którzy doskonale wiedzą kiedy produkt wyróżnia się na tle innych. Złoty Medal to rozpoznawalna marka, której posiadanie wyróżnia firmę i wywołuje pozytywne skojarzenia u konsumentów, tym samym zwiększajac prestiż marki i zaufanie do niej. Selekcja firm jest oparta na szczegółowej analizie każdego projektu pod kątem wprowadzonych innowacji.

 

Z czego składa się nagrodzony system fotowoltaiczny S-F EKO-SOLAR?

Jeden z kluczowych elementów systemu to falownik Fronius-Tauro. Dzięki niemu jest możliwa duża elastyczność przy projektowaniu instalacji, a jednocześnie minimalne koszty eksploatacji. To sprawia, że cały system jest ekonomiczny. Inwerter z podwójną ścianą i aktywny chłodzeniem wspomaga uzyskiwanie energii w różnych warunkach, choćby w czasie bardzo dużych upałów. Szybki montaż i łatwa obsługa to nieocenione zalety produktu. Jeśli będzie konieczny serwis, to wymienia się tylko moduł mocy czyli jakby klucz całego falownika, a nie trzeba wymieniać inwertera. Monitorowanie i serwisowanie inwertera można wygodnie wykonywać z poziomu smartfona lub urządzenia stacjonarnego. System jest otwarty, dlatego można używać także części innych firm. Drugi bardzo ważny element całego systemu to moduł fotowoltaiczny czyli PV-Full-Screen, który ma właściwości samoczyszczące się. Falownik Fronius-Tauro i moduł PV-Full-Screen to sposób na opłacalną instalację energetyczną. Produkt jest tak skonstruowany, że nie trzeba go serwisować, a jedynie wymieniać części. Tak naprawdę instalacja nie wymaga serwisowania, a jedynie wymiany poszczególnych elementów.

Co zyskuje Klient dzięki systemowi fotowoltaicznemu S-F EKO-SOLAR?

Przede wszystkim zyskuje odnawialne źródło energii, które jest przyszłością. Polski wykonawca realizuje część projektowo-wykonawczą, bazując na falownikach produkcji europejskiej. Klient otrzymuje pełne i kompleksowe rozwiązanie, które przynosi duże oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej, ale także samej eksploatacji. Firma oferuje długoletnią gwarancję na produkt, bo jest pewna jego jakości, a żeby zachować gwarancję, nie trzeba serwisować urządzenia. Same moduły fotowoltaiczne oczyszczają się i odśnieżają samodzielnie, a także są zabezpieczone przed cyberatakami. Sam falownik posiada aktywne chłodzenie i ma system, który zapobiega osadzaniu się kurzu w jego wnętrzu. Falowniki z serii Fronius-Tauro mają podwójną obudowę, dzięki czemu sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych. Ponadto mogą być montowane nawet na płaskim dachu.

 

Na czym polega innowacyjność tego systemu fotowoltaicznego?

Odbiorca zyskuje kompleksowy system pozyskiwania energii, bez konieczności serwisowania urządzeń i bezobsługowe użytkowanie. Moduły same się oczyszczają, a ich konstrukcja sprawia, że nie trzeba się martwić o skrajne warunki pogodowe. Wymienny moduł mocy to ogromna zaleta, bo nie trzeba serwisować całego urządzenia. Tym samym jest to najszybszy serwis na rynku na wypadek potencjalnych awarii. Cały system ma zwiększać jakość życia i zmieniać podejście do samowystarczalności gospodarstw domowych i firm. Klient nie musi martwić się praktycznie o żaden aspekt związany z używaniem tego systemu, bo wszystko jest projektowane pod wygodę Klienta i maksymalną użytkowość tych komponentów. Osoby, które obawiają się instalacji fotowoltaicznych ze względu na obsługę czy serwisowanie, w tym wypadku mogą pozbyć się wątpliwości. Z systemem S-F EKO-SOLAR można uczynić duży krok naprzód w kierunku większej niezależności energetycznej. Jest to pragmatyczne podejście i jednocześnie przyszłościowe, bo to właśnie odnawialne źródła energii to przyszłość energetyki. Zarówno na poziomie jednostki, jak i całych firm. Przemyślany system fotowoltaiczny to szansa dla wielu podmiotów, aby skorzystać z najnowszych technologii.

 

Co jeszcze trzeba wiedzieć o tej nagrodzie?

Sam konkurs nastawiony jest na docenianie firm, które mają odwagę wprowadzać nowości na rynek i robią to w sposób jakościowy i przemyślany. Bardzo często zdobyta nagroda jest potem elementem komunikacji z otoczeniem. Setki produktów trafiają corocznie do rąk komisji, ale tylko wybrane z nich przejdą pozytywną rekomendację jury. Sąd konkursowy to wybitni eksperci, którzy doskonale potrafią ocenić użyteczność i innowacyjność produktu. Jednym z produktów, jaki docenili jurorzy był system fotowoltaiczny S-F EKO-SOLAR. Dzięki niemu, takie wartości jak niezależność energetyczna gospodarstw domowych i firm, staje się priorytetem. Jest to szczególnie ważne w związku ze zmianami na rynku energetycznym i brakiem poczucia bezpieczeństwa względem tradycyjnych metod pozyskiwania energii. Cały system to zarówno koncepcja, jak i projekt, dobór komponentów i urządzeń, a następnie konfiguracja i wykonanie systemu. Plusem są nie tylko oszczędności w energii elektrycznej, ale także zaoszczędzony czas w trakcie eksploatacji.