Uruchomiono program wsparcia OZE w woj. opolskim 

3.10.2016 roku uruchomiono program “Ograniczenie niskiej emisji w województwie opolskim dla osób fizycznych przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu”.

Na czym będzie polegać wsparcie?

Wsparcie będzie polegało na udzieleniu pożyczki z możliwością umorzenia. Dla instalacji fotowoltaicznych do 20% wartości pożyczki.

Dla kogo?

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami, współwłaścicielami lub wieczystymi użytkownikami nieruchomości, w tym lokali mieszkalnych i budynków jednorodzinnych położonych na terenie województwa opolskiego (w przypadku elektrowni słonecznych dla istniejących bądź będących w budowie jednorodzinnych budynków mieszkalnych).

Na jakich warunkach?

Beneficjent będzie mógł otrzymać dofinansowanie w formie pożyczki w wysokości do 95% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Pożyczka z umorzeniem będzie udzielana na instalacje fotowoltaiczne o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40 kWp.

Dowiedz się więcej

Symulację kredytu i wszystkie dodatkowe informacje udzieli konsultant ds. dotacji dotacje@eko-solar.eu lub tel. +48 733 076 808.

Dokumenty do pobrania:

http://www.wfosigw.opole.pl/portal-beneficjenta/pozyczki-dla-osob-fizycznych/oze